228 rocznica Konstytucji 3 maja

W święto 3 maja w gminie Lipnik odbyły się obchody z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji. Tego samego dnia świętowali również strażacy w przeddzień dnia świętego Floriana, patrona strażaków.

Część religijna obchodów rozpoczęła się uroczysta Mszą Świętą w Kaplicy pw. NMP Matki Zbawiciela w Lipniku, podczas ksiądz Ryszard Sałek wygłosił kazanie, w którym odniósł się do historii Polski i wartości patriotyczno religijnych, na jakich zostało ustanowione polskie prawo.

Część druga uroczystości odbyła się przed pomnikiem Czynu Legionowego ppłk. Antoniego Jabłońskiego.

Po uroczystym złożeniu kwiatów przez delegacje władz samorządowych, szkół i jednostek OSP, rozpoczęła się część artystyczna. O jej przebieg zadbali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku.

Przed licznie zgromadzonymi jednostkami OSP i mieszkańcami gminy wystąpili młodzi artyści m.in.: Klaudia Moskal, Oliwia Jalowska, Patrycja Kargul, Natalia Kargul, prowadzeni przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Centrum Kształcenia w Lipniku Sebastiana Szymańskiego i instruktora Mariusza Koronę. Wystąpili także: Karolina Szemraj, Kacper Szemraj i Tomasz Kiec, reprezentujący Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipniku. Młodzi artyści wykonali utwory o tematyce patriotycznej: „Jest takie miejsce, jest taki kraj”, „O mój rozmarynie”, „Żeby Polska była Polską”, „Rota”.

Po wystąpieniu wójta Gminy Lipnik Andrzeja Grządziela, starosty powiatu opatowskiego Tomasza Stańka i Prezesa OSP Stanisława Mazura, który złożył najlepsze życzenia wszystkim strażakom, uroczystości dobiegły końca.

Część oficjalną prowadzili: Danuta Polit – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipniku i Adam Barański – pracownik GOK-u.