Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku

Kalendarium

«

Lipiec 2024

»
NdPnWtŚrCzwPtSob
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031      

Film promocyjny

Narodowe Centrum Kultury
Projekt - tablica
 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Losowe zdjęcie

XIV Biesiada Świętojańska

W niedzielę 22 czerwca 2014 we Włostowie odbyła się XIV Biesiada Świętojańska. 

Uroczystość rozpoczęła Msza św. w Kościele Jana Chrzciciela we Włostowie, na której poświęcony został wieniec świętojański.

O godzinie 15:00 na stadionie rozpoczął się blok imprez artystyczno-rozrywkowych. Występy zapoczątkował program artystyczny dla dzieci KLAUN VALDI SHOW – Waldemara Wywrockiego. Dzieci licznie brały udział w zabawach i konkursach z nagrodami. Następnie pełen energii zespół BACIARY porwał znaczną część publiczności do tańca. Nie zabrakło takich przebojów jak: „ Żyję się raz”, „Jak się bawią ludzie”, „Agnieszka”.

O godzinie 18:00 nastąpiło oficjalne otwarcie XIV Biesiady Świętojańskiej we Włostowie przez wójta Gminy Lipnik Józefa Bulirę. Po czym głos zabrali: poseł Krzysztof Lipiec oraz przedstawiciele lokalnych władz: Starosta opatowski Bogusław Włodarczyk, przewodniczący Rady Gminy Stanisław Mazur oraz Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego - Kazimierz Kotowski.

Kolejnym punktem biesiady był występ CHYRCOKÓW, którzy zaprezentowali Biesiadę Sarmacką z dowcipem i humorem. Artyści przebrani w szlacheckie szaty wykonali pieśni sarmackie, piosenki ludowe i biesiadne. Nie zabrakło również programu artystycznego przygotowanego przez Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku. Jako pierwsze na scenie pojawiły się wokalistki: Ada Grzesiak w utworze „W strugach deszczu”, Klaudia Wyrazik - „Puste słowa”, Aleksandra Wolska – „Jestem Twoją Afryką”, Marta Michalska – „I Follow  Rivers”, Julia Dzik – „Granda”. Następnie na scenie zaprezentował się młodzieżowy zespół, grający muzykę rozrywkową FAIR PLAY. W repertuarze zespołu pojawiły się takie utwory jak: „Lubię Twoje włosy, „Zabili mi żółwia”, HI-FI, „Wasted”, „Taka historia”, „Sen o Victorii”, „Pierwsza łza”, „Zakręć mnie”. W kolejnej części imprezy na scenie pojawił się DON CORLEONE SHOW z koncertem muzyki włoskiej. Wykonał piosenki włoskie z repertuaru Adriano Celentano, Drupiego, Albano & Romina Power, Ricchie e Poveri, Zucchero.

Gwiazdą wieczoru był zespół ŁZY. Podczas koncertu grupa zagrała piosenki z najnowszej płyty pt: „Zbieg Okoliczności”. Nie zabrakło oczywiście największych hitów Łez, które doskonale wszyscy znają. Po koncercie można było dostać autograf ze zdjęciem zespołu oraz kupić płytę.

XIV Biesiadę Świętojańską zakończyła zabawa taneczna z zespołem TEX z Biłgoraja.Copyright © 2014. All Rights Reserved.
Projekt i wykonanie Agencja Reklamowa Gama