27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

27 FINAŁ

WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W LIPNIKU

13 stycznia 2019 r. od rana wolontariusze z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lipniku, ze Szkoły Podstawowej we Włostowie i ze Szkoły Podstawowej w Ossolinie zbierało pieniądze do  puszek celem wyposażenia szpitali specjalistycznych dla dzieci.

W organizację 27 finału w gminie Lipnik włączył się także Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie, który zapewnił oprawę muzyczną. O godzinie 15.00 finał przeniósł się do  budynku Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lipniku, gdzie zaprezentowani zostali wszyscy wolontariusze.

Na scenie można było zobaczyć występy wokalne i taneczne uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipniku. Następnie odbył się pokaz karate.

Kolejnym punktem programu była licytacja przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie przekazał do licytacji ręcznie malowanego anioła na desce. W przerwie licytacji wystąpił zespół tańca towarzyskiego działający przy Ośrodku Kultury w Opatowie. Na scenie zaprezentowali się również wokaliści reprezentujący Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie pod kierownictwem Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku Sebastiana Szymańskiego.

Na zakończenie taneczną zabawę poprowadził zespół „Fair play” z Klimontowa. Jednak wszyscy czekali na niezwykłe światełko do nieba, którego oprawą zajęli się druhowie strażacy z jednostki OSP Lipnik.

Oprócz występów w szkole znalazły się także stoiska, na których przygotowano - kawiarenkę, loterię fantową, gry komputerowe, suchy basen. Koło Gospodyń Wielskich ze Sternalic sprzedawało pierogi i ciasto, strażacy z Lipnika polecali balony wypełnione helem, a Koło Gospodyń Wiejskich z Kurowa zdrowe przekąski. Stowarzyszenie "Razem dla Leszczkowa” przygotowywało soki naturalne i popcorn, a Koło Gospodyń Wiejskich z Gołębiowa gofry. Na kiermaszu można było nabyć książkę.

Stoisko z aniołkami i sercami z masy solnej stworzyli pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie. Natomiast bajkowe stylizacje na twarzach dzieci tworzyła pani Beata Dzik – pracownik GOK’u.

Największą niespodzianką dla wszystkich uczestników lokalnego finału WOŚP była zebrana kwota, a mianowicie zebrano 30 164,13 zł. Dzięki temu pobito rekord z zeszłego roku, co również stanowiło największą kwotę w powiecie opatowskim.