Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku

Kalendarium

«

Maj 2024

»
NdPnWtŚrCzwPtSob
     1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Film promocyjny

Narodowe Centrum Kultury
Projekt - tablica
 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Losowe zdjęcie

Dożynki 2014

          Dożynki Gminne w Lipniku odbyły się 24 sierpnia 2014 roku. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w kaplicy w Lipniku, którą celebrowali ksiądz Stanisław Wdowiak i ksiądz Stanisław Misiak. Po liturgii w intencji rolników nastąpił przemarsz, korowodu  dożynkowego prowadzonego przez orkiestrę gminną z kaplicy do szkoły. Otwarcia dożynek dokonał Wójt Gminy Józef Bulira. Następnie gospodarze – starostowie dożynek Beata Zając  i Leszek Mroczkowski przekazali symboliczny bochenek chleba gospodarzowi gminy. Po czym nastąpiła prezentacja starostów dożynek oraz wieńców dożynkowych. Na zakończenie części oficjalnej, w krótkich przemówieniach wystąpili zaproszeni goście.

            Kolejną część dożynek wypełnił program artystyczny. Na scenie lipnickiego amfiteatru pojawił się kabaret CZWARTA FALA. Mimo deszczowej pogody skecze kabaretu rozbawiły znaczną część publiczności. Dużym zainteresowaniem cieszył się koncert zespołu MASTERS, gdzie wokalista zaśpiewał własne i zagraniczne utwory. Nie zabrakło również  programu artystycznego przygotowanego przez Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku. Jak zawsze wysoki poziom zaprezentowała grupa muzyczna FAIR PLAY. Piątka młodych i utalentowanych członków zespołu wystąpiła w dziesięciu znanych  coverach: „Lubię Twoje włosy”, „Wasted”, HI-FI”, „Valerie”, Sen o Viktorii”, „Pierwsza łza”, „Zakręć mnie”, „Szminki róż”, Taka historia”, „Wiosna”. 

Następnie na scenie pojawiły się wokalistki:

Ada Grzesiak w utworze „Gdybyś był”

Klaudia Wyrazik - „Puste słowa”

Aleksandra Wolska - „Bez łez”

Aleksandra Michałowska - „ Sex appel”, „Hit the Road Jack”

Julia Dzik - „Granda”

Klaudia Kaptur - „Przyjdzie taki dzień”

Magdalena Stępień - „Gdzie ten, który powie mi”, „Siedzę i myślę”

W kolejnej części programu na scenie pojawił  się zespół NO NAME.

            Gwiazdą wieczoru był zespół WEEKEND. Na koncert przybyła liczna grupa fanów, nie zabrakło znanego utworu „Ona tańczy dla mnie”. Mimo nienajlepszej pogody publiczność bawiła się znakomicie. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem  SOLARIS.

SPONSORZY NAGRÓD:

Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej LGD

Warsztat samochodowy PIT STOP w Lipniku
Copyright © 2014. All Rights Reserved.
Projekt i wykonanie Agencja Reklamowa Gama