„Bóg nie mógł być wszędzie, wiec stworzył babcię i dziadka”

4 lutego 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury we Włostowie odbyło się niezwykłe wydarzenie, podczas którego babcie i dziadkowie zostali obsypani mocą życzeń i miłością.

Aby zobaczyć występy młodych artystów, dziadkowie i babcie bardzo licznie przybyli do Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie. Nie zabrakło także rodziców, którzy wspierali swoje pociechy w aktorskich zmaganiach. Na to wydarzenie przybyli także zaproszeni goście: senator RP Pan Jarosław Rusiecki, Starosta powiatu opatowskiego Pan Tomasz Staniek, V-ce Starosta powiatu opatowskiego Pani Małgorzata Jalowska, Wójt Gminy Lipnik Pan Andrzej Grządziel, członek Zarządu Rady powiatu opatowskiego Pan Krzysztof Hajdukiewicz oraz Radna wsi Włostów Pani Helena Sierpniak.

Nim nastąpiły występy dzieci, Pani Barbara Brzeska Prezes Stowarzyszenia Nasz Włostów razem z pracownikami Gminnego Ośrodka Kultury powitała wszystkich gości.

Grupa najmłodszych dzieci z Przedszkola Oaza we Włostowie rozpoczęła występy na scenie. Mimo tremy, dzięki wsparciu wychowawczyni, przedszkolaki otrzymały ogromne brawa od widowni. Następnie na scenie zaprezentowały się dzieci starsze, uczęszczające na zajęcia artystyczne do Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku. Ich występy były przeplecione pięknymi piosenkami i wierszami, które w swej wymowie przedstawiały ogromną wdzięczność i życzliwość wnuków do dziadków. Nie zabrakło także śmiesznych scenek i skeczy, przy których wszyscy się śmiali.

W atmosferze dobrej zabawy i wzajemnej miłości, młodzi artyści na koniec wspólnie wykonali utwór „Orkiestry dęte”.

Po gromkich brawach, prowadzący podziękowali wszystkim za przybycie i za ogromne zaangażowanie ze strony wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu dnia babci i dziadka.Ogromne podziękowania zostały skierowane do organizatorów, m.in. pracowników Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie, którzy wnieśli duży wkład w przygotowanie dekoracji, a także w przygotowanie występującej młodzieży.

Wiele słów wsparcia i pięknych życzeń wypowiedzieli zaproszeni goście. Podkreślili, jak ważna jest rola babci i dziadka w wychowaniu najmłodszych. Stwierdzając jak dobrze jest być dziadkiem i babcią, którzy mogą pozwolić wnukom na to, czego nie pozwalali robić swoim dzieciom, dzieląc się równocześnie życiowym doświadczeniem, snując przy tym długie i niezwykłe opowieści.

Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców najmłodszych aktorów.