Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku

Jesteś tutaj: | |

Kalendarium

«

Październik 2019

»
NdPnWtŚrCzwPtSob
   12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031    

Film promocyjny

Losowe zdjęcie

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

31 maja 2019 r. w  Amfiteatrze w Lipniku odbył się  niezwykły Dzień Dziecka zorganizowany przez wójta gminy Lipnik Andrzeja Grządziela, Radę Gminy w Lipniku i Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie. Na wszystkie dzieci czekało bardzo duża atrakcji konkursów, w których do wygrania były talony ufundowane przez przybyłych wystawców.

Po powitaniu gości wójt gminy Lipnik w swoim wystąpieniu złożył wraz Przewodniczącym rady Gminy w Lipniku Stanisławem Mazurem najszczersze życzenia wszystkim dzieciom, by potem rozdać wszystkim pyszne cukierki.

Przybyłe dzieci m.in. z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipniku i Szkoły Podstawowej im. Romana Koseły we Włostowie na wstępie zainteresował Magic Shows, czyli pokaz iluzji w wykonaniu Marka Polaka. Niejednokrotnie iluzjonista zapraszał  do współpracy dzieci, aby razem z nim zaczarowały różne przedmioty  i wykonywały przeróżne sztuczki, budząc przy tym uśmiech i niedowierzanie ze strony obserwujących.

Dzieci i młodzież mogły także skorzystać z ogromnych dmuchańców: rakiety kosmicznej, zjeżdżalni i trampoliny, do których kolejka nie miała końca.

Ogromną popularnością cieszyły się  konkursy zorganizowane przez  pracowników Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie. W wielu quizach i konkurencjach sportowych młodzież chętnie brała udział, aby wygrać trochę słodkości w postaci lodów, czy też waty cukrowej, ufundowanych przez  przybyłych wystawców. Nie zabrakło także malowania twarzy, które przyciągnęło dużą liczbę najmłodszych. Wiele dzieci podczas trwania festynu mogło poczuć się jak typowi strażacy, zakładając strój strażaka lub spróbować swoich sił używając hydronetki i węża gaśniczego.

Swój sprzęt zaprezentowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie. Każdy kto chciał  mógł usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu  i założyć na siebie części specjalnego umundurowania.

            Na tym nie było końca  atrakcji, gdyż na scenie pojawiły się Kosmokwaki. Niezwykłe  kosmiczne i wielkie kaczuszki, które „podróżując po całym kosmosie” dotarły do  Lipnika. Ich charyzma i autorskie piosenki zachęciły do zabawy wszystkie dzieci.

Na zakończenie Dnia Dziecka ciekawy konkurs „gaszenia pożaru” przygotowali druhowie strażacy z OSP Lipnik.

Organizatorzy dziękują wszystkim dzieciom za udział  w zabawie i życzą wiele radości i uśmiechu na twarzy każdego dnia.
Copyright © 2014. All Rights Reserved.
Projekt i wykonanie igama.pl