Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku

Jesteś tutaj: | |

Kalendarium

«

Sierpień 2021

»
NdPnWtŚrCzwPtSob
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031        

Film promocyjny

Losowe zdjęcie

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

1 czerwca w Amfiteatrze w Lipniku odbył się Dzień Dziecka pod hasłem „Jestem uczestnikiem ruchu”. Do tego hasła nawiązywały wszystkie atrakcje, jakie zostały przygotowane dla dzieci, w których  poprzez zabawę poznały główne zasady poruszania się w ruchu drogowym oraz profilaktykę bezpiecznej jazdy na rowerze, a także metody radzenia sobie ze stresem.

Zabawa rozpoczęła się od powitania dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Romana Koseły we Włostowie, a później z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipniku, którym wójt gminy Lipnik, Andrzej Grządziel i z-ca, Wojciech Zdyb złożyli najlepsze życzenia oraz rozdawali słodkie cukierki.

Już na wstępie dzieci zainteresowały się Mobilnym Miasteczkiem Rowerowym, w którym to młodzież z klasy IV pod nadzorem funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie zdawała egzamin praktyczny na kartę rowerową. Także młodsze dzieci z zainteresowaniem angażowały się w zabawę próbując swoich sił w „mini” ruchu drogowym z podstawowymi znakami drogowymi, skrzyżowaniami i przejściami dla pieszych oraz na pozornie prostych torach przeszkód. Dzięki wsparciu prowadzących miasteczko rowerowe, w tym Piotra Bielaka, dzieci w formie zabawy poznały najważniejsze zasady bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

W ruchu drogowym należy być ostrożnym i często wykazywać się szybkim reagowaniem na niespodziewane sytuację. Refleksomierz był jedną z atrakcji, na której można było sprawdzić swój czas reakcji, naciskając zapalające się przyciski w ciągu 30 sekund.

Namiot Profilaktyczny był kolejną sportowo-edukacyjną atrakcją, w której dzieci uczestniczyły w wielu zabawach i pogadankach profilaktycznych. Największym zainteresowaniem cieszyła się kula bumperball, w której młodsze dzieci odnalazły ogromną frajdę. Starsza młodzież uczestniczyła w konkursie przeciągania liny.

Dzień Dziecka to nie tylko zabawa, ale również poznanie własnego „ja” w sferze cyfrowej, czyli coraz częstsze uzależnienie od internetu. Dlatego w przygotowanym programie dzieci i młodzież nauczyły się technik radzenia sobie ze stresem i współdziałania w grupie.

Pod okiem funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie wiele dzieci mogło przebrać się strój policjanta lub spróbować swoich sił w konkurencjach sprawnościowych przygotowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Lipniku.

W czasie trwania Dnia Dziecka wspólnie z KGW Kaczyce została przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla Bartłomieja Przychodzkiego, chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Wspólnie udało nam się zebrać 1740,10zł.

Gościliśmy również prezesa PKS Ostrowiec Świętokrzyski, Stanisława Wodyńskiego, który rozdawał wszystkim dzieciom odblaski. Jak podkreślał - należy być widocznym na drodze, a zarazem dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

Dzień Dziecka to również słodkości, czyli wata cukrowa i popcorn, które zapewniło Koło Gospodyń Wiejskich z Kaczyc.Copyright © 2014. All Rights Reserved.
Projekt i wykonanie Agencja Reklamowa Gama