Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku

Jesteś tutaj: | |

Kalendarium

«

Czerwiec 2024

»
NdPnWtŚrCzwPtSob
           1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30            

Film promocyjny

Narodowe Centrum Kultury
Projekt - tablica
 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Losowe zdjęcie

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

31 maja 2024 roku w Amfiteatrze w Lipniku odbył się długo wyczekiwany przez najmłodszych Dzień Dziecka.  Program piątkowego spotkania wypełniony był po brzegi mnóstwem kreatywnych i różnorodnych atrakcji zorganizowanych przez wójta gminy Lipnik – Andrzeja Grządziela, Radę Gminy w Lipniku oraz Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie

Z pięknie udekorowanej sceny amfiteatru wszystkich najmłodszych gości przywitali i zaprosili do wspólnej zabawy: zastępca wójta Gminy Lipnik, Wojciech Zdyb, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipniku, Danuta Polit, jeden z członków Agencji Eventów Historycznych „Sarmata”, animatorka wraz z postaciami z bajek, dzielnicowy gminy Lipnik, asp. Adam Kędziora, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku, Sebastian Szymański.

Organizatorzy tak jak i w ubiegłych latach tak i w tym roku zadbali o szereg atrakcji. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć jak wyglądało średniowieczne obozowisko, szlacheckie stroje, rycerskie zbroje, każdy mógł spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku oraz pobrać lekcję posługiwania prawdziwym mieczem i stoczyć „rycerską walkę”.

Z epoki średniowiecza dzieci mogły przenieść się do współczesności wprost na plac gdzie czekali ze swoimi atrakcjami strażacy z OSP Lipnik oraz mundurowi z Posterunku Policji w Lipniku. Milusińscy wraz ze strażakiem mieli możliwość przejażdżki quadem, poznać tajniki gaszenia pożarów, sprzęt gaśniczy, usiąść za kierownicą samochodu strażackiego, oraz samemu ugasić „pożar” za pomocą hydronetki.

Nie tylko wóz strażacki, ale też można było zobaczyć od środka radiowóz policyjny, odezwać się przez radiostację oraz poznać pełne umundurowanie policyjne.

To nie jedyne atrakcje, które w tym dniu czekały na naszych najmłodszych. Na placu wokół amfiteatru dzieciaki mogły pozjeżdżać z dmuchańców, skosztować waty cukrowej i popcornu oraz zakupić ulubioną zabawkę lub upominek dla najbliższych. Przed amfiteatrem można było potańczyć z żywymi maskotkami ze świata bajek, transformerem i szczudlarzem, którzy chętnie pozowali do wspólnych zdjęć.

W tym wyjątkowym dniu na scenie swoje umiejętności artystyczne zaprezentowały dzieci uczestniczące na zajęcia teatralne, muzyczne i taneczne do Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie oraz Centrum Kultury w Lipniku ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

W programie słowno-muzycznym wystąpili: Sara Gaweł, Marysia Nowosielska, Adam Bober, Karol Nowosielski i Olivier Zimnicki. Tuż obok sceny trwały pojedynki szachowe, które przyniosły niespodziewane zwroty akcji.

Dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie na wykonanej przez naszą instruktorkę, Beatę Dzik ściance zdjęciowej z pięknym motyle, a wiele frajdy przyniosło rysowanie kredą po chodniku.

Tegoroczny Dzień Dziecka na długo pozostanie w pamięci naszym najmłodszym było wesoło, zabawnie i kolorowo.Copyright © 2014. All Rights Reserved.
Projekt i wykonanie Agencja Reklamowa Gama