Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku

Kalendarium

«

Kwiecień 2024

»
NdPnWtŚrCzwPtSob
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930        

Film promocyjny

Narodowe Centrum Kultury
Projekt - tablica

Losowe zdjęcie

Dzień Dziecka 2016

  W środę 1 czerwca 2016 r. w gminie Lipnik odbył się coroczny festyn, zorganizowany przez GOK we Włostowie i CK w  Lipniku, który na pierwszym miejscu stawiał najmłodszych jej mieszkańców. Mimo bardzo zmiennej pogody nasi mali uczestnicy nie zniechęcili się i chętnie brali udział w zorganizowanych zabawach i konkursach.

   Jedną z najpopularniejszych atrakcji stały się gry i zabawy z piłką, gdzie ci najmłodsi jak i starsze dzieci mogły popisać się umiejętnościami sportowymi. Mimo rosnącego stopnia trudności uczestnicy poradzili sobie znakomicie.

   Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się kolejna zabawa pt: „Jaka to melodia”, gdzie uczestnicy mogli wykazać się znajomością utworów muzycznych. Także tutaj najmłodsi poradzili sobie wręcz śpiewająco. Natomiast w konkursie Zumby, prowadzonym przez panią Annę Jaworską okazało sie,że nie obce są im również umiejętności taneczne.

   Całą uroczystość umilili młodzi artyści , podopieczni GOK i CKw Lipniku, którzy przedstawili ciekawy program artystyczny złożony z występów wokalno - instrumentalnych . Młodzież na co dzień rozwija swe talenty pod pilnym okiem instruktorów GOK: Martyny Puszki-Maziarz oraz Kamila Gołąbka. Kolejno na scenie wystąpili wokaliści: Michalina Czarnecka, Oliwia Jalowska, Paulina Sierant i Klaudia Kaptur. W sekcji instrumentalnej swoje umiejętności zaprezentowali: Jola Chruściel, Dorota Chruściel, Wiktoria Sajecka, Jola Polit, Alicja Szcześniak, Oliwia Koszelak, Dominika Klusek, Kasia Jarosz, Kinga Wojciechowska, Gabrysia Zięba, Marika Wit, Eryk Bliski, Dominik Bilski.

   Niezwykłym talentem tanecznym i choreograficznym wykazały się dziewczyny z grupy tanecznej NanuDance. Grupa pochodzi z Włostowa. Dziewczęta pokazały dwa bardzo ciekawe autorskie układy taneczne, do których zaangażowały również najmłodszych. W skład grupy wchodzą: Aleksandra SalwaMarysia Cieślik, Paulina Pisarska, Ada Grzesiak, Karina Radom, a taże młodsze dziewczynki: Weronika Sierant, Alicja Piotrowska i Karolina Wojciechowska.

   Ciekawym widowiskiem był niewątpliwie pokaz sztuki karate w wykonaniu Hanshi Kyokushinkai Karate Club in Włostów. Drużyna to 14 osoby zespół który wciąż się rozwija i obecnie posiada stopień 10 ku. Swoje doświadczenie przekazuje im sensej Zbigniew Mazur.

   Poza tym na dzieci czekało wiele innych atrakcji, tj.: duża zjażdżalnia pneumatyczna Jungle, skakaniec/suchy basen, stoiska sprzedażowe, wata cukrowa, popkorn.

   Wszyscy uczestnicy konkursów i zabaw otrzymali nagrody w postaci słodyczy i napojów, które zasponsorował Radny Powiatu Opatowskiego Krzysztof Hajdukiewicz.

   Na zakończenie Pani Zofia Kryszczyńska, Radna Gminy Lipnik złożyła serdeczne życzenia dzieciom z okazji ich święta, a także podziękowała organizatorom za trud włożony w przygotowanie imprezy.Copyright © 2014. All Rights Reserved.
Projekt i wykonanie Agencja Reklamowa Gama