Dzień Dziecka Jestem Uczestnikiem Ruchu edycja II

1 czerwca miała miejsce druga edycja Dnia Dziecka pod hasłem „Jestem uczestnikiem ruchu”. W tym roku dzieci z klasy IV Szkoły im. Romana Koseły we Włostowie pod nadzorem funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie zdawały egzamin praktyczny na kartę rowerową.

Mobilne Miasteczko Rowerowe Piotra Bielaka było tylko jedną z licznych atrakcji przygotowanych dla najmłodszych przez Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie.

Dzień Dziecka rozpoczął się od powitania zebranych gości, a w szczególności dzieci przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku, Sebastiana Szymańskiego, obok którego na scenie byli obecni: wójt gminy Lipnik, Andrzej Grządziel, zastępca wójta gminy Lipnik, Wojciech Zdyb, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipniku, Danuta Polit, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Romana Koseły we Włostowie, Małgorzata Krakowiak, kierownik posterunku Policji w Lipnik, Paweł Łasak, dzielnicowy gminy Lipnik, Adam Kędziora oraz strażacy z OSP Lipnik w przebraniu znanych i lubianych postaci z bajek – Strażaka Sama i psa Marshala z Psiego Patrolu.

Najmłodszych bardzo szybko spotkała miła niespodzianka, gdyż na scenie pojawiły się bajkowe postacie zapraszające do wspólnej zabawy. Wspólnie z lwem i brzydkim kaczątkiem najmłodsi bawili się skacząc i tańcząc do wesołej muzyki. W „Brzydkie kaczątko” i w „Lwa z potarganą grzywą” wcielili się aktorzy z Małych Form Teatralnych Widowisko z Krakowa.

Dalsza część zabawy przebiegała razem z Fundacją „A KUKU” Kuźnia Kultury, z której animatorami dzieci i młodzież uczestniczyły w wielu zabawach integracyjnych i konkurencjach sprawnościowych. Nie zabrakło m.in. przeciągania liny, baniek mydlanych, a nawet zabawy z mega procą, kąciku malucha i malowania twarzy.

Każdy uczestnik dobrej zabawy mógł chwilę odpocząć przy darmowym poczęstunku przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kaczyc. Wśród przysmaków znalazły się przepyszne hot-dogi i wata cukrowa, a to wszystko z myślą o dzieciach.

Wiele smakołyków, słodyczy, obwarzanków i kolorowych balonów z helem zapewnił Andrzej Gwizdowski.

Po przysłowiowej „chwili oddechu” dzieci i młodzież skorzystali z atrakcji dmuchanych zjeżdżalni i zamków, które do ostatniej chwili cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Oczywiście znalazło się też coś dla małych strażaków i małych policjantów. Wspólnie z druhami z OSP Lipnik dzieci mogły spróbować swoich sił w „gaszeniu pożaru” do celu za pomocą hydronetki albo usiąść za kierownicą prawdziwego wozu strażackiego. Również wielu miłośników i miłośniczek munduru siadało za kierownicą radiowozu, a funkcjonariusze policji rozdawali pamiątkowe gadżety i słodycze.

Nie zabrakło również także pogadanek na temat bezpieczeństwa i profilaktyki zdrowotnej opartej na walce z uzależnieniami, a to wszystko zapewnili animatorzy z namiotu Profilaktycznego Nowe Horyzonty, którzy zorganizowali wiele zabaw, w których dzieci przy pomocy narko i alkogogli starali się wykonać slalom z piłką i trafić do bramki. Każdy uczestnik zabawy otrzymał nagrodę, a wielu najmłodszych bawiło się jeżdżąc gokartami.

Z radosnymi uśmiechami i cukierkami rozdawanymi przez wójta gminy Lipnik, Andrzeja Grządziela i zastępcę wójta gminy Lipnik, Wojciecha Zdyb zakończyła się druga edycja Dnia dziecka pod hasłem „jestem uczestnikiem ruchu”.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przygotowanie Dnia Dziecka, a wszystkim dzieciom składamy najlepsze życzenia uśmiechu na twarzy.