Dzień Dziecka w Lipniku

W środę 1 czerwca 2016 r. w gminie Lipnik odbył się coroczny festyn, zorganizowany przez GOK we Włostowie i CK w  Lipniku, który na pierwszym miejscu stawiał najmłodszych jej mieszkańców. Mimo bardzo zmiennej pogody nasi mali uczestnicy nie zniechęcili się i chętnie brali udział w zorganizowanych zabawach i konkursach.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji stały się gry i zabawy z piłką , gdzie ci najmłodsi jak i starsze dzieci mogły popisać się umiejętnościami sportowymi. Mimo rosnącego stopnia trudności uczestnicy poradzili sobie znakomicie.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się kolejna zabawa pt: „Jaka to melodia” ,gdzie uczestnicy mogli wykazać się znajomością utworów muzycznych. Także tutaj najmłodsi poradzili sobie wręcz śpiewająco. Natomiast w konkursie Zumby, prowadzonym przez panią Annę Jaworską okazało sie,że nie obce są im również umiejętności taneczne.

Całą uroczystość umilili młodzi artyści , podopieczni GOK i CKw Lipniku, którzy przedstawili ciekawy program artystyczny złożony z występów wokalno - instrumentalnych . Młodzież na co dzień rozwija swe talenty pod pilnym okiem instruktorów GOK: Martyny Puszki-Maziarz oraz Kamila Gołąbka . Kolejno na scenie wystąpili wokaliści :Michalina Czarnecka , Oliwia Jalowska, Paulina Sierant i Klaudia Kaptur. W sekcji instrumentalnej swoje umiejętności zaprezentowali: Jola Chruściel, Dorota Chruściel, Wiktoria Sajecka, Jola Polit, Alicja Szcześniak, Oliwia Koszelak, Dominika Klusek,Kasia Jarosz,Kinga Wojciechowska, Gabrysia Zięba, Marika Wit, Eryk Bliski, Dominik Bilski.

Niezwykłym talentem tanecznym i choreograficznym wyzały się dziewczyny z grupy tanecznej NanuDance.Grupa pochodzi z Włostowa. Dziewczęta pokazały dwa bardzo ciekawe autorskie układy taneczne, do których zaangażowały również najmłodszych. W skład grupy wchodzą : Aleksandra Salwa, Marysia Cieślik, Paulina Pisarska, Ada Grzesiak,Karina Radom, a taże młodsze dziewczynki: Weronika Sierant, Alicja Piotrowska i Karolina Wojciechowska.

Ciekawym widowiskiem był niewątpliwie pokaz sztuki karate w wykonaniu Hanshi Kyokushinkai Karate Club in Włostów. Drużyna to 14 osoby zespół który wciąż się rozwija i obecnie posiada stopień 10 ku. Swoje doświadczenie przekazuje im sensej Zbigniew Mazur.

Poza tym na dzieci czekało wiele innych atrakci,tj.: duża zjażdżalnia pneumatyczna Jungle, skakaniec/suchy basen, stoiska sprzedażowe, wata cukrowa, popkorn.

Wszyscy uczestnicy konkursów i zabaw otrzymali nagrody w postaci słodyczy i napojów, które zasponsorował Radny Powiatu Opatowskiego Krzysztof Hajdukiewicz.

Na zakończenie Pani Zofia Kryszczyńska, Radna Gminy Lipnik złożyła serdeczne zyczenia dzieciom

z okazji ich święta, a także podziękowała organizatorom za trud włożony w przygotowanie imprezy.