Dzień babci i dziadka w Klubie Seniora w Kurowie

21 stycznia w Klubie Senior + w Kurowie, aby uczcić Dzień babci i dziadka, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku przygotowali wraz młodzieżą ciekawe występy artystyczne.

Kilka dni wcześniej seniorzy razem z opiekunką Klubu Seniora Kariną Wywiał z niecierpliwością oczekiwali na jedno w ważniejszych świąt w kalendarzu każdej babci i dziadka. Młodzież natomiast pod okiem pracowników Gminnego Ośrodka Kultury przygotowywała się z ogromnym zaangażowaniem do swoich ról.

Tuż po zajęciach szkolnych młodzi artyści z uśmiechem na twarzach przybyli do Kurowa, aby wystąpić na scenie w Klubie Senior +. Jednak zanim to nastąpiło, to seniorzy przy akompaniamencie Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury we WłostowieCentrum Kształcenia w Lipniku, Sebastiana Szymańskiego zaśpiewali kilka pięknych przyśpiewek z lat swojej młodości.

Występy artystyczne również były pełne pięknych dźwięków i melodii. Podczas występów wokalistek: Oliwii Jalowskiej i Wiktorii Furgon, każdy mógł usłyszeć pełne miłych życzeń piosenki skierowane do seniorów. Młodzież przedstawiła dwa bardzo śmieszne skecze: „Babcia” oraz skecz kabaretu Ani Mru Mru „Babcia Bronisława”. Oba skecze wywołały bardzo dużo uśmiechu i radości na twarzach seniorów, którzy nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami i słodkim poczęstunkiem. W skeczach wystąpili: Zuzanna Piątek, Julita Zybała, Michał Bryła, Bartosz Michałowski, Kacper Janus, Kamil Piwowarczyk, Jakub Szeląg, Filip Zdyb.

Wśród przybyłych gości obecny był wójt gminy Lipnik, Andrzej Grządziel. Podziękował wszystkim za przygotowanie pięknego Dnia babci i dziadka, złożył seniorom życzenia z okazji ich święta. Dodał także, że planowane są kolejne inwestycje związane z modernizacją Klubu Senior + w Kurowie.