Światowy Dzień Ziemi

W tym roku Światowy Dzień Ziemi odbywa się pod hasłem "Przywróć naszą Ziemię". Celem Dnia Ziemi jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.
Podejmijcie wyzwanie: Poszukajcie przyrody wokół siebie, w nietypowych miejscach (np. drzewka i kwiaty na gzymsach, dachach komórek, rośliny wyrastające z murów, w pęknięciach asfaltu, czy między płytami chodnikowymi), przyjrzyjcie się roślinom w okolicy, zróbcie im zdjęcie i prześlijcie do nas.

"Wypada przypomnieć prawdę podstawową, że
Ziemia jest Boża, a wszystkie jej bogactwa Bóg oddał w ręce człowieka, by on używał ich w sposób sprawiedliwy, by służyły dobru wszystkich. Takie jest przeznaczenie dóbr stworzonych. Przemawia za tym prawo natury"
. -  św. Jan Paweł II

O Ziemię powinien dbać każdy, wystarczą małe zachowania proekologiczne. Do najbardziej popularnych i najprostszych zadań sprzyjających ochronie środowiska należą:

- korzystanie z roweru lub komunikacji miejskiej zamiast samochodu,

- rezygnowanie z plastikowych toreb i wymienianie ich na wielokrotnego użytku,

- naprawianie sprzętów zamiast ich wyrzucania,

- świadome kupowanie produktów w odpowiedniej ilości,

- segregowanie śmieci,

- zbieranie makulatury i baterii,

- oszczędzanie wody i energii,

- sadzenie drzew,

- troszczenie się o rośliny i zwierzęta,

- dzielenie się z innymi wiedzą na temat ekologii i sposobów dbania o środowisko.