Recital Michała Bajora

"Kolor Cafe"

Przeboje włoskie i francuskie.

25 lipca 2021 r. w Amfiteatrze w Lipniku odbył się Recital Michała Bajora "Kolor Cafe".

Kiedy przed laty rówieśnicy Michała Bajora słuchali Beatlesów, on również zafascynowany, nucił ich ponadczasowe piosenki. Ale równolegle wsłuchiwał się w utwory włoskich i francuskich wykonawców. Festiwale w San Remo czy piosenki Piaf i Aznavoura, były dla niego wyznacznikiem gustu dobrej estrady. Od kolorowych włoskich po mądre francuskie przeboje. Po te ostatnie artysta sięgał w swoim muzycznym życiu wielokrotnie. Tym razem Michał Bajor postanowił przemieszać swoje muzyczno włosko-francuskie fascynacje, które w większości pierwszy raz nagrał na płycie i zbudował z nich koncert. To bardzo zróżnicowany recital, od przejmującej “Je suis malade” Dalidy, przez kolorowe “Couleur cafe” Gainsburga , czy roztańczone “Quando, quando”, aż po dramatyczny “Hymn miłości “ Edith Piaf. Piosenki w świetnych, większości nowych tłumaczeniach Rafała Dziwisza, ale i utwory z oryginalnymi tekstami włosko-francuskimi. W stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego.

Michał Bajor został bardzo ciepło powitany przez lipnicką publiczność. Amfiteatr w Lipniku zgromadził wspaniałą publiczność, w której znaleźli się sympatycy Michała Bajora z całej Polski.

Warto wspomnieć, że artysta przed koncertem w kilku słowach nie krył podziwu dla pięknych terenów gminy Lipnik.

Michał Bajor wspólny występ z zespołem przeplatał opowieściami z życia na temat muzyki i poezji, które kształtowały jego osobowość i pasje. Przytaczał również wiele wydarzeń z życia włoskich i francuskich artystów, których utwory miał przyjemność interpretować w jedyny i niepowtarzalny sposób.

Na zakończenie Michał Bajor oraz członkowie zespołu otrzymali z rąk wójta gminy Lipnik, Andrzeja Grządziela, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku, Sebastiana Szymańskiego oraz Beaty Dzik pracownika GOKu czerwone róże, a publiczność nagrodziła wszystkich artystów owacją na stojąco.

Poniżej zdjęcia, które przesłał nam Lech Pustuła, serdecznie dziękujemy.