Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku

Jesteś tutaj: | |

Kalendarium

«

Wrzesień 2021

»
NdPnWtŚrCzwPtSob
     1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930    

Film promocyjny

Losowe zdjęcie

Turniej Sołecki

Turniej Sołecki

Po kilku deszczowych dniach dla drużyn zmagających się w drugim Turnieju Sołeckim Gminy Lipnik zaświeciło słońce.

W nietypowych zawodach wzięło udział sześć reprezentacji sołectw z terenu gminy: Gołębiów, Kaczyce, Kurów, Słabuszewice, Usarzów i Włostów.

Organizatorami Turnieju Sołeckiego byli: Wójt Gminy Lipnik, Rada Gminy w Lipniku, Rady Sołeckie oraz Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku, którego pracownicy przygotowali pełen atrakcji program imprezy.

8 sierpnia w niedzielę o godzinie 16:00 rozpoczął się program rozpoczął się Turniej Sołecki, który po raz drugi odbył się w Gołębiowie. Gościem specjalnym i prowadzącym turniej był Marek Samsonowski, honorowy sołtys Wąchocka. Który z uśmiechem wspominał pierwszy Turniej Sołecki Gminy Lipnik, w którym zwyciężyła drużyna reprezentująca sołectwo Włostów.

Z krótkim programem artystycznym wystąpiły wokalistki z Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku.  Na scenie zaśpiewały: Oliwia Jalowska – Killing me softy, Amelia Trytko – Dance Monkey i Klaudia Moskal – Ale jazz. Niespodzianką dla wszystkich był występ kobiet z Koła Gospodyń Wiejskich „Nasz Usarzów”, które wykonały przez siebie napisaną przyśpiewkę.           

O 17:00 rozpoczęły się konkurencje sprawnościowe dla sołtysów i ich drużyn.

Po ponad godzinie rywalizacji w siedmiu konkurencjach zwyciężyła drużyna z Kurowa, której radość z wygranej udzieliła się wielu uczestnikom niedzielnej imprezy. Zwycięzcy Turnieju otrzymali w nagrodę:  puchar przechodni Turnieju Sołeckiego Gminy Lipnik.

Wśród rozegranych konkurencji sprawnościowych znalazły się: bieg z osobą na kocu, bieg z workiem ziemniaków, rzut jajkiem w tarczę, slalom na taczkach, dożynkowa kasa, przetaczanie balota, a finałową konkurencją był bieg w workach.

Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na zabawę, na scenie wystąpiła Kapela Sołtysa z Wąchocka, która zyskuje popularność z koncertu na koncert, prezentując również własne utwory o Wąchocku – „Song o Wąchocku”, czy też „Wąchockie tango”.

Wspólna zabawa taneczna zakończyła się występem człowieka orkiestry i DJ w jednej osobie, Jarosława Matysiaka „Bawim”.

Turniej sołecki, to nie tylko zmagania sportowe, ale również dobra zabawa dla dzieci. Nie zabrakło w Gołębiowie dmuchanych zjeżdżalni i placu zabaw oraz stoisk z lodami, zabawkami i pysznymi przekąskami. Także Koła Gospodyń Wiejskich z Gołębiowa, Usarzowa, Kaczyc, Sternalic i z Włostowa częstowały wszystkich słodkimi ciastami, pierogami, bigosem i wieloma tradycyjnymi potrawami regionu świętokrzyskiego.Copyright © 2014. All Rights Reserved.
Projekt i wykonanie Agencja Reklamowa Gama