Festyn Rodzinny w Kaczycach

19 września w Kaczycach odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „Szczepimy się z KGW”.

Głównym organizatorem festynu było prężnie działające Koło Gospodyń Wiejskich w Kaczycach.

Minione wydarzenie było ukoronowaniem tegorocznej działalności koła gospodyń. Integracja mieszkańców Kaczyc miała również na celu propagowanie zdrowia w postaci przeprowadzonej akcji szczepień przeciwko wirusowi Covid-19. Na każdego z zaszczepionych czekał skromny upominek przygotowany przez KGW.

Festyn odbył się w szczególnym miejscu dla mieszkańców Kaczyc, w którym powstanie w najbliższym czasie długo wyczekiwana świetlica wiejska - wspominała radna wsi Kaczyce i członkini KGW, Barbara Kusal w swoim wystąpieniu.

Licznie przybyłym gościom nie straszna była szaruga typowo jesiennej aury, gdyż do zabawy przygrywał zespół Wiesio Band.

Niespodzianką dla mieszkańców Kaczyc był występ seniorów z Klubu Senior + z Kurowa, którzy z ogromnym zaangażowaniem i radością zaśpiewali kilka ludowych przyśpiewek.

Kilka minut później na scenie zaprezentowało się młode pokolenie mieszkańców gminy Lipnik, czyli zespół folklorystyczny Świętokrzyskie Uśmiechy w składzie: Magdalena Juda, Klaudia Moskal i Amelia Trytko, a akompaniował im instruktor muzyczny, Mariusz Korona. Barwne stroje, przyśpiewki regionu świętokrzyskiego i przede wszystkim uśmiechy na twarzach nadały swoistego charakteru całemu festynowi.

Na tym nie było końca, gdyż program Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie trwał nadal. Na scenie zaprezentowały się wokalistki. Amelia Tryko wykonała utwór „I will survice”, a Klaudia Moskal zaśpiewa „Ale jazz” Sanah i „Dom” z repertuaru Cleo.

Oprócz punktu szczepień na festynie rodzinnym można było się spisać w Narodowym Spisie Powszechnym, w którym służył pomocą zastępca wójta gminy Lipnik, Wojciech Zdyb.

O bezpieczeństwo dbali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie oraz druhowie strażacy z jednostki OSP Lipnik i OSP Włostów.

Jednostka OSP z Lipnika przygotowała bardzo ciekawy pokaz ratownictwa medycznego i pokaz sprzętu strażackiego. Dzieci jednak najbardziej interesował samochód strażacki, w którym mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy.

Głównym punktem programu było wkopanie kamienia węgielnego pod przyszłą świetlicę w Kaczycach, którego dokonał wójt gminy Lipnik, Andrzej Grządziel wraz ze swoim zastępcą Wojciechem Zdyb.

Na scenie o możliwościach inwestycyjnych i działalności kół gospodyń wypowiedzieli się: wójt gminy Lipnik, Andrzej Grządziel, kierownik oddziału ARiMR w Opatowie, Artur Lis i wicestarosta powiatu opatowskiego, Małgorzata Jalowska, gratulując zarazem zorganizowania festynu rodzinnego.

Wśród przybyłych gości obecni byli również: starosta powiatu opatowskiego, Tomasz Staniek i przewodniczący Rady Gminy w Lipniku, Stanisław Mazur.

Licznie przybyli mieszkańcy Kaczyc uczestniczyli na festynie rodzinnym w zabawie tanecznej, a na każdego czekała moc pyszności przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kaczycach. Na stołach były przepyszne ciasta, kanapki ze smalcem i ogórkiem, grochówka, bigos, hot-dogi, kiełbaski z grilla, a najmłodszych czekała wata cukrowa i popcorn. Najmłodsi mogli również skorzystać z malowania włosów i twarzy.

Festyn rodzinny zakończył się wspólną zabawą taneczną do późnych godzin wieczornych.