Otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Kaczycach

3 czerwca odbyła się w Kaczycach uroczystość otwarcia Świetlicy Wiejskiej, w której uczestniczyli przedstawiciele lokalnego samorządu oraz posłowie na sejm RP: Agata Wojtyszek i Marek Kwitek.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania wszystkich gości przez członkinie KGW Kaczyce: radną i sołtysa wsi Kaczyce, Barbarę Kusal i przewodniczącą KGW Kaczyce, Wiesławę Bober.

Po krótkich przemówieniach nastąpiło poświęcenie świetlicy przez księdza Tomasza Kwaśnika i księdza Daniela Korycińskiego.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele KGW Kaczyce, wójt gminy Lipnik, Andrzej Grządziel, Przewodniczący Rady Gminy w Lipniku, Stanisław Mazur, poseł na sejm RP Agata Wojtyszek i poseł na sejm RP Marek Kwitek, a także wicestarosta powiatu opatowskiego, Małgorzata Jalowska.

W części artystycznej skoczną przyśpiewkę wykonało KGW Kaczyce. Następnie na scenie wystąpiła młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie pod kierownictwem Elżbiety Baran w programie – Świętokrzyski Jarmark Poetycki. Wystąpili: Sara Gaweł, Joanna Jeż, Marysia Nowosielska, Zuzanna Piątek, Aniela Poręba, Olaf Godek, Karol Nowosielski i Olivier Zimnicki.

Otwarcie świetlicy wiejskiej zakończyło poczęstunkiem dla wszystkich gości przygotowanym przez KGW Kaczyce i wspólną zabawą taneczną, którą poprowadził wodzirej Kazik. W czasie poczęstunku dodatkowo zaprezentowano film o powstaniu świetlicy w Kaczycach.

Wydarzenie było połączone z dniem dziecka, dlatego również na dzieci czekało wiele atrakcji: dmuchańce, animacje, mecze w piłkę nożną i siatkówkę, a KGW Kaczyce przygotowało dla najmłodszych pyszne ciasta, hot-dogi i watę cukrową.

Świetlica Wiejska w Kaczycach jest przeznaczona dla mieszkańców również Grocholic, Ublinka i Swojkowa, koszt inwestycji wyniósł 800 tys. zł i w całości został pokryty z budżetu Gminy Lipnik.