Teatrzyk we Włostowie i Lipniku

Już po raz kolejny, dnia 10 lutego, 2017 r. w świetlicach GOK i CK, będziemy mieli zaszczyt zaprezentować przedstawienia teatralne. Widowiska tego typu, cieszą się wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony widzów. Sztukę teatralną przedstawią znamienici aktorzy z Krakowa. Tym razem zostaną przedstawione spektakle pt:

Calineczka” - przedstawienie odbędzie się w Centrum Kształcenia w Lipniku, o godz. 10:00

Piękna i Bestia” - przedstawienie odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury we Włostowie, o godz. 11:15

„Calineczka”

Adaptacja jednej z najsłynniejszych baśni Hansa Christiana Andersena, przenosi widzów w świat przepełniony pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. Jest to opowieść o malutkiej, uroczej dziewczynce, która wyłoniła się z kielicha zaczarowanego kwiatu. W swojej wędrówce przez świat, Calineczka poznaje: Chrabąszcza, Myszkę, Kreta, Jaskółkę i Rodzinę Żab. Jaskółka z wdzięczności za okazaną jej troskliwość i współczucie przenosi dziewczynkę do zaczarowanego świata Elfów. Widzowie uczestniczą czynnie w przygodach Calineczki ucząc się dobroci, uczciwości, opiekuńczości i niesienia pomocy potrzebującym. Spektakl dostarcza niezapomnianych wzruszeń i refleksji.

„Piękna i Bestia”

Przedstawienie zrealizowane na podstawie baśni J.M. Leprince’a de Beaumont’a. Gospodarz wracając z targu gubi się w lesie. Znajduje schronienie w zamku Wyruszając rankiem w drogę do domu, zrywa z przy zamkowego ogrodu różę dla jego najmłodszej córki. Wtedy właśnie okazuje się, że zamek należy do Bestii. Ceną za różę będzie jego śmierć. Bestia daruje życie gospodarzowi w zamian za oddanie mu swojej córki. Spektakl uczy, że wrażliwość, dobro i miłość potrafią pokonać chorobę, a nawet zły czar. Barwna scenografia, piękne stroje i muzyka sprawią,     że spektakl na długo pozostanie w pamięci widzów.