Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku

Jesteś tutaj: | | |

Kalendarium

«

Wrzesień 2021

»
NdPnWtŚrCzwPtSob
     1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930    

Film promocyjny

Losowe zdjęcie

Kurów

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA W KUROWIE

Świetlica działająca w latach 2013-2014-2015 (w poniedziałki, środy, piątki w godz. od 15.00  do 19.00) znajdowała się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. 

Dysponowała miłym, przytulnym i urządzonym z myślą o najmłodszych wnętrzem. Przed budynkiem był plac zabaw oraz boisko do gry w piłkę siatkową. Głównym celem  pracy świetlicy było zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa i uatrakcyjnienie im wolnego czasu. 

W ostatnie soboty w/w miesięcy odbywały się wycieczki rowerowe połączone z piknikiem w plenerze i turniej piłki siatkowej oraz ognisko.


ZAJĘCIA DLA UCZESTNIKÓW

Dzieci przebywające pod stałym nadzorem opiekuna, realizowały bogaty i ułożony w ciekawy sposób program zajęć. Grały w gry planszowe rozwijające logiczne myślenie, uczestniczyły w zabawach zespołowych na świeżym powietrzu, które wyrobiły u nich nawyk aktywnego spędzania czasu wolnego oraz współdziałania w grupie. W czasie spacerów obserwowały  przyrodę, a następnie na zajęciach plastycznych wykonywały ilustracje odpowiednie do swoich spostrzeżeń. Zajmowały się przygotowaniem dekoracji i gazetek ściennych zgodnych z podejmowanymi tematami np. „Jemy owoce – rośniemy zdrowo” . Odbyły się również zajęcia z cyklu praw i obowiązków dziecka związanych z bezpieczeństwem, tolerancją i przeciwdziałaniem  agresji. Dzieci chętnie czytały baśnie i legendy dotyczące naszego regionu.

Uczestnicy byli organizowani i aktywizowani do udziału w konkursach i zawodach.  Wakacje w roku 2014 rozpoczęli od wyjazdu na turniej piłki nożnej we Włostowie, gdzie rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych.

Ciekawym przedsięwzięciem był udział w konkursie ogłoszonym przez Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu drogowego w Kielcach pod nazwą „Pomóżmy dzieciom spędzić szczęśliwie wakacje ”. Poprzez zabawę podopieczni zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Zdobyli umiejętność prawidłowego zachowania się  w sytuacji zagrożenia lub zetknięcia z osobą poszkodowaną. Poznali i zapamiętali numery alarmowe, wykonywali znaki drogowe z papieru itp.Copyright © 2014. All Rights Reserved.
Projekt i wykonanie Agencja Reklamowa Gama