Piknik rodzinny Bawmy się bez alkoholu

18 września w niedzielne popołudnie na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury we Włostowie odbył się Piknik rodzinny - Bawmy się bez alkoholu. Wszystkich przybyłych na wspólną zabawę powitali: zastępca wójta gminy Lipnik, Wojciech Zdyb, Szymon Okrutny z Agencji Eventów Historycznych „Sarmata” oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie, Sebastian Szymański.

Piknik rodzinny jest czasem wspólnej zabawy całych rodzin, czasem, gdy telefony i komputery zostają odłożone na bok. Tak tez było tym razem. Bogaty program artystyczny jaki przygotowali przybyli goście z Agencji Eventów Historycznych „Sarmata” został bardzo miło przyjęty przez zgromadzoną publiczność. Celem pikniku było promowanie zdrowego trybu życia bez używek, a przede wszystkim pokazanie, jak dobrze można bawić się bez alkoholu.

Na każdego w czasie pikniku czekało coś dobrego. Grupa Historyczna przygotowała obozowisko szlacheckie, pokazy musztry oraz wystrzały z armat. Dzieci natomiast mogły spróbować swoich sił w układaniu puzzli rycerskich, bezpiecznych walkach, łowieniu ryb, ale największym zainteresowaniem cieszyło się strzelanie z łuku. Natomiast odważni rycerze stoczyli pojedynek o białogłowę, a jeden z nich stanął w obronie pięknej „czarownicy” zakutej w dyby.

Najmłodszych niezwykłymi zabawami i animacjami zainteresowały postacie bajkowe, na pikniku była obecna Myszka Miki, która zorganizowała wspólne zabawy m.in. z budową wieży, czy przeciąganiem liny. Wszystkie dzieci skorzystały z obecnych na placu dmuchańców, których sponsorem był Piotr Sobolewski z Kurowa, który wspólnie z Andrzejem Czekajem przyjechał specjalistycznym sprzętem drogowym, w tym jednym ciężkim holownikiem pomocy drogowej, za którego kierownicą usiadło wielu młodych pasjonatów motoryzacji.

Po dobrej zabawie czekał na wszystkich dobry poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich we Włostowie.

Nad bezpieczeństwem pikniku czuwał dzielnicowy gminy Lipnik, aspirant Adam Kędziora oraz druhowie strażacy z OSP Lipnik, którzy również przygotowali zabawy dla najmłodszych.

Miłą niespodziankę wszystkim sprawiła poseł na Sejm RP, Pani Agata Wojtyszek, która podziękowała wszystkim za piękną inicjatywę zabawy, a najmłodszych obdarowała drobnymi upominkami i gadżetami.

Piknik zakończył się teatrem ognia w wykonaniu pasjonatów historii z Agencji Eventów Historycznych „Sarmata”.

Organizatorami pikniku byli: wójt gminy Lipnik, Andrzej Grządziel, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipniku i Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie.