Poświęcenie figury Matki Boskiej w Gołębiowie

4 lipca w Gołębiowie odbyła się uroczystość poświęcenia odrestaurowanej figury Matki Boskiej usytuowanej na kamiennym nasypie na stawie.

Uroczystość rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą której przewodniczył ks. Ryszard Sałek, proboszcz parafii Goźlice. We wspólnej modlitwie prosił o wstawiennictwo i opiekę Matki Boskiej dla mieszkańców Gołębiowa i dla mieszkańców całej gminy.

Wójt gminy Lipnik, Andrzej Grządziel w swoim wystąpieniu podziękował zakładowi kamieniarskiemu braci Dąbrowskich z Janikowa k. Ożarowa, którzy podjęli się trudnej renowacji. Odnosząc się do historii wsi wspomniał, że figura została postawiona w 1927 r., zwrócona w stronę nieistniejącego już dworu w Gołębiowie.

Obecnie figura została postawiona na nowym, wzmocnionym kamieniem nasypie i obrócona w stronę wsi.

Tuż po Mszy Świętej wszyscy udali się w krótkiej procesji do odnowionej figury Matki Boskiej, a ks. Ryszard Sałek dokonał poświęcenia. Uroczystości zakończyły się wykonaniem wspólnego zdjęcia przy odnowionej figurze oraz poczęstunkiem dla wszystkich przybyłych gości i mieszkańców Gołębiowa.

Wśród zaproszonych byli obecni pracownicy Urzędu Gminy w Lipniku, na czele z wójtem gminy Lipnik, Andrzejem Grządzielem, przedstawiciele Rady Gminy w Lipniku, na czele z Przewodniczącym Rady Gminy, Stanisławem Mazurem oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie, na czele z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku, Sebastianem Szymańskim. W roli gospodarzy wystąpili: radny wsi Gołębiów, Stanisław Nowak oraz sołtys Gołębiowa, Marek Zieliński. Gościem honorowym był Ksawery Dąbrowski z Janikowa, który w rozmowach z mieszkańcami podkreślał piękno krajobrazu Gołębiowa i gminy Lipnik oraz niezwykłe usytuowanie figury Matki Boskiej.