Światowy Dzień Pluszowego Misia

Kto z nas nie miał w dzieciństwie swojego ukochanego pluszowego misia, takiego, do którego mógł się przytulić by spokojnie zasną?

swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel każdego dziecka - Pluszowy Miś.

Odrobina historii

Światowy
Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada, wtedy właśnie przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.

Dziś Pluszowy Miś obchodzi swoje 118 urodziny.

Legenda sięga 1902 roku. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych - Teodora Roosvelta. W 1902 roku wybrał się on z przyjaciółmi na polowanie. W trakcie wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent stanął w obronie zwierzaka i nakazał jego uwolnienie. Całą historię zilustrowano komiksem w dzienniku Washington Post. Historia zainspirowała Morrisa Mitchoma, producenta zabawek i właściciela sklepu z zabawkami w Nowym Yorku. Stworzył on nową zabawkę dla dzieci w formie pluszowego misia. Autor nazwał go Teddys Bear, nawiązując do imienia prezydenta USA.

Pluszowy Miś jest bohaterem wielu bajek i filmów dla dzieci. Możemy go spotkać w Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku i Colargolu.