TIK kompetencje miedialne

Między 29 kwietnia, a 31 sierpnia w Gminnym Ośrodku Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie & Centrum Kształcenia w Lipniku rozpoczęliśmy pod kierownictwem dyrektora projektu TIKwinstytucjikultury#2, Edyty Kraski cykl szkoleń dotyczących kompetencji medialnych

W projekcie uczestniczyło pięcioro pracowników Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie, którzy po poznaniu technik komunikacji oraz zasad bezpiecznego poruszania się w Internecie zrealizowało pierwszy etap szkoleń pod kierownictwem dr. Renaty Zaborek.

Kolejnym, a zarazem głównym punktem realizowania projektu były zajęcia z młodzieżą, do której skierowany był projekt.

Każdy z prowadzących realizował zajęcia z własną grupą młodzieży, której przedstawiał najważniejsze zasady obowiązujące w relacjach międzyludzkich w Internecie. Prowadzone zajęcia miały również na celu „oderwanie młodzieży” od ekranów komputerów i smartfonów. Młodzież poznawała się na nowo, prezentowała swoje osobowości i doświadczenia związane prowadzeniem własnych kont w mediach społecznościowych. Łącznie do projektu w Gminnym Ośrodku Kultury we Włostowie przystąpiło 38 osób w wieku 10 – 18 lat.

Zajęcia dotyczące kompetencji medialnych były dla wszystkich interesującą nauką, otwierającą nowe horyzonty, ale również dobrą zabawą, w której każdy liczyła dobra współpraca i organizacja w grupie. Tworzenie własnego wizerunku w sieci, możliwości portali społecznościowych, zagadnienia dotyczące cyberprzemocy, hejtu i wiele innych zrealizowanych tematów przydadzą się młodzieży na pewno w życiu codziennym, a pracownikom GOKu pozwolą na poszerzenie oferty edukacyjnej instytucji kultury.

Stowarzyszenie Nowe Oblicze Edukacji realizuje projekt ,,TIK w instytucji kultury#2”, którego celem jest rozwój kompetencji cyfrowych wśród pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury oraz uczniów w wieku 10-18 lat z terenu woj. świętokrzyskiego (podregion sandomiersko – jędrzejowski). Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”). W ramach projektu zostaną zastosowane kompleksowe rozwiązania z zakresu (TIK) Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych, takie jak doposażenie instytucji kultury w nowoczesny sprzęt IT i pomoce dydaktyczne oraz włączenie narzędzi TIK do oferty zajęć tychże instytucji. - TIKwinstytucjikultury#2

Brak zdjęć w tej galerii