Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku

Kalendarium

«

Czerwiec 2020

»
NdPnWtŚrCzwPtSob
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930        

Film promocyjny

Losowe zdjęcie

Turniej Piłki Nożnej

Turniej Piłki Nożnej

17 sierpnia odbył się Turniej w piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy Lipnik. Wzięło w nim udział 10 drużyn piłkarskich. 

Pierwsza część turnieju należała do najmłodszych piłkarzy, a swoje mecze rozegrało cztery drużyny: OKS Opatów, Ester Wojciechowice, Cukrownik Włostów i Cukrownik Włostów 2. Wśród seniorów udział wzięło sześć drużyn: Beczka Lolka, Sztywny Skład, XXL Banaś, Łownica, Kamieniec i Pekińczyki.

            Już pierwsze dwa mecze turnieju przyniosły aż 9 bramek, na co z zachwytem patrzyli zgromadzeni rodzice piłkarzy i kibice.

Rozgrywki zakończyły się zwycięstwem drużyny OKS Opatów, na drugim miejscu znalazł się Ester Wojciechowice, miejsce trzecie przypadło dla Cukrownika Włostów, a czwarte dla Cukrownika Włostów 2.

Sędziowie wybrali również odznaczających się na boisku piłkarzy: Tytuł najlepszego strzelca otrzymał – Jakub Krąg z Ester Wojciechowice. Najlepszym bramkarzem został – Kacper Gromczyk - OKS Opatów. Najlepszym zawodnikiem został – Igor Jaworski z Cukrownika Włostów 2, a odkrycie turnieju przypadło dla – Marcela Michalskiego z Cukrownika Włostów.

            Po rozdaniu nagród dla najmłodszych rozpoczęły się główne rozgrywki o Puchar Wójta. Mecze seniorskie przyniosły mniej bramek, ale były bardzo wyrównane i emocjonujące.

W meczu o trzecie miejsce Sztywny Skład pokonał Pekińczyki 3:0. Najbardziej zaciętym okazał się jednak finał, gdzie po podstawowym czasie gry, sędzia podyktował rzuty karne.

W tym momencie zmęczenie i stres kłóciły się z umiejętnościami zawodników. 6:5 Beczka Lolka pokonała zespół z Łownicy i zdobyła Puchar Wójta Gminy Lipnik.

Podobnie jak meczach najmłodszych, tu również przyznano zawodnikom osobiste tytuły:

najlepszy zawodnik – Paweł Dziarmaga;

najlepszy strzelec – Łukasz Kaptur;

najlepszy bramkarz – Kacper Pawlak;

odkrycie turnieju – Aleksander Malinowski.

Turniej zakończył się wręczeniem nagród i słowami uznania od wójta gminy Lipnik Andrzeja Grządziela, wicestarosty powiatu opatowskiego Małgorzatę Jalowską oraz obecnych sędziów. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na kiełbaski z grilla.

Organizatorami turnieju byli: Wójt Gminy Lipnik - Andrzej Grządziel, LZS Cukrownik Włostów oraz Gminny Ośrodek Kultury, którego pracownicy aktywnie włączyli się w pomoc organizacji turnieju, zapewniając m.in. nagłośnienie.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.
Projekt i wykonanie Agencja Reklamowa Gama