Wakacje na sportowo

W niedzielę 6.07.2014 roku na stadionie we Włostowie odbył się II Turniej Piłki Nożnej dzieci i młodzieży „Wakacje na sportowo”.

Organizatorami imprezy byli Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie i LZS Cukrownik Włostów.

Celem spotkania było propagowanie spędzania wolnego czasu na sportowo przez dzieci i młodzież. Na turniej przybyły drużyny z: Klimontowa, Opatowa,  Lipnika, Kurowa, Słabuszewic, Włostowa i drużyna ks. Artura Barańskiego.

W otwarciu turnieju uczestniczył wójt Gminy Lipnik Józef Bulira i przewodniczący Rady Gminy Stanisław Mazur.

Podczas turnieju pogoda  dopisała z czego mniej zadowoleni byli zawodnicy, gdyż gra w słońcu nie należała do najłatwiejszych. Przez 4 godziny gry  zawodników,  obserwowała spora grupa kibiców, która przybyła, aby dopingować swoje zespoły. Drużyny rywalizowały w trzech grupach. W półfinale zmierzyły się drużyny: Słabuszewice -  Opatów z wynikiem 0:8, Włostów – Klimontów 0:4, Słabuszewice – Włostów 0:2. Do finału stanęło dwóch faworytów Opatów – Klimontów. Opatów  pokonał przeciwnika 3:2, stając się tym samym zwycięzcą II Turnieju Piłki Nożnej.

Puchary za udział w turnieju wręczył wójt Józef Bulira, dyplomy wręczył trener LZS Cukrownik Włostów Artur Waszczyk, kubki i inne nagrody wręczył Prezes LZS Cukrownik Włostów Jan Michalski.

Sponsorami nagród w turnieju byli:

- Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej

- Świętokrzyski Urząd Wojewódzki