Zaproszenie na Dzień Dziecka

1 czerwca w Amfiteatrze w Lipniku od godz. 10:00 do godz. 14:00 odbędzie się Dzień Dziecka pod hasłem „Jestem uczestnikiem ruchu”. Dzieci oraz młodzież poprzez zabawę poznają główne zasady poruszania się w ruchu drogowym oraz profilaktykę bezpiecznej jazdy na rowerze. Wszystko to będzie możliwe dzięki Mobilnemu Miasteczku Rowerowemu, gdzie w formie zabawy możemy uświadomić dzieci i młodzież w temacie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Mobilne Miasteczko Rowerowe to:

- ulice ze znakami, rondem, przejazdem kolejowym i przejściem dla pieszych

- tor przeszkód

- alkogogle

- manekin do ćwiczenia prawidłowego zakładania kasków

- kaski rowerowe dla wszystkich uczestników miasteczka.

- 9 rowerów

- płotki ochronne

W czasie zabawy każdy będzie miał możliwość nauczyć się, jak prawidłowo zakładać kaski rowerowe oraz pozna podstawowe zasady ruchu drogowego i znaki drogowe.

Prowadzący pokażą elementarne techniki jazdy na rowerze i zwrócą uwagę na najczęściej popełniane błędy, które mogą prowadzić do upadku i zagrożenia zdrowia.

Namiot Profilaktyczny jest kolejną edukacyjną atrakcją, w której każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie: konsultacje profilaktyczne, pogadanki, burze mózgów, zabawy z przeciąganiem liny oraz elementy treningu twórczości z kulą bumperball.

Dzień Dziecka to nie tylko zabawa, ale również poznanie własnego „ja” w sferze cyfrowej, czyli coraz częstsze uzależnienie od internetu. Dlatego w przygotowanym programie dzieci i młodzież nauczą się, jak radzić sobie ze stresem i współdziałać w grupie.

Na wszystkich czekają konkursy z atrakcyjnymi nagrodami: mistrz równowagi, drużynowy rzut oponą do celu, konkurencja w alkogoglach, czy refleksomierz, na pewno zaskoczą niejednego zawodnika.

Nad wszystkim pieczę będą sprawować funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipniku, którzy także przygotowali wiele niespodzianek.

Warto pomagać

W czasie trwania Dnia Dziecka zostanie przeprowadzona zbiórka dla Bartłomieja Przychodzkiego, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni.