Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku

Kalendarium

«

Grudzień 2019

»
NdPnWtŚrCzwPtSob
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031        

Film promocyjny

Losowe zdjęcie

Turniej Sołecki Gminy Lipnik

Turniej Sołecki Gminy Lipnik

W piękny letni dzień 11 sierpnia w Gołębiowie odbył się pierwszy Turniej Sołecki Gminy Lipnik, w którym wzięło udział dziewięć reprezentacji sołectw z terenu gminy.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku przygotowali ogromną moc atrakcji i dużą liczbę konkurencji, w których brali udział sołtysi i ich drużyny.

Niedzielny program rozpoczął się od powitania przybyłych gości: wójta gminy Lipnik Andrzeja Grządziela, zastępcę wójta Wojciecha Zdyb, Wicestarostę powiatu opatowskiego Małgorzatę Jalowską, Przewodniczącego Rady Gminy w Lipniku Stanisława Mazura. Gościem honorowym, a zarazem prowadzącym turniej był Marek Samsonowski honorowy sołtys Wąchocka. Swoją obecnością zaczynili także poseł Krzysztof Lipiec, przewodniczący sejmiku świętokrzyskiego Andrzej Pruś.

            Po krótkich słowach wprowadzenia rozpoczął się program artystyczny GOK i CK, w którym wystąpił zespół folklorystyczny Świętokrzyskie Uśmiechy w składzie: Wiktoria Furgon, Klaudia Moskal, Natalia Kargul i Patrycja Kargul. Na scenie pojawili się także młodzi wokaliści, wśród nich Krzysztof i Tomasz Kiec.

Kolejnym punktem programu była prezentacja  Kół Gospodyń Wiejskich z Gołębiowa, Sternalic, Usarzowa i Kurowa, które przygotowały pyszne i tradycyjne potrawy.

            Głównym punktem turnieju były konkurencje sprawnościowe, w których startowały reprezentacje: Lipnika, Gołębiowa, Kurowa, Leszczkowa, Usarzowa, Włostowa, Sternalic, Międzygórza i Słabuszewic.

Pełne przeszkód, precyzji konkurencje wymagały nie tylko siły, ale i precyzji, ale przede wszystkim zespołowego działania.

Podczas przenoszenia sołtysa na kocu, toczenia ogromnego balota ze słomy, czy biegu z workiem ziemniaków  nie zabrakło wywrotek, które nie kończyły się kontuzjami, ale przysłowiową beczką śmiechu, nie tylko wśród widowni, ale wśród samych zawodników.

Jak przystało na profesjonalny turniej, kibice byli tym jedenastym zawodnikiem, który dodawał sił i energii swojej drużynie.

            Po podliczeniu punktacji, komisja złożona z pracowników Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie zaprosiła wszystkich na rozdanie nagród, które wręczyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i organizatorzy turnieju.

Zwycięski puchar otrzymała drużyna reprezentująca sołectwo Włostów, co było ogromnym zaskoczeniem dla zawodników. Wśród startujących bardzo dobrze wypadła silna ekipa z Kurowa, Sternalic i Lipnika.

            Pierwszy Turniej Sołecki Gminy Lipnik zakończył się zabawą taneczną pod gwiazdami, która prowadził wszystkim dobrze znany zespół muzyczny Fire Play.Copyright © 2014. All Rights Reserved.
Projekt i wykonanie igama.pl