30. Finał WOŚP w Lipniku

Zagrali dla okulistyki dziecięcej

31 stycznia Sztab Lipnik podał oficjalny komunikat, w którym ogłosił 25046,91zł, jako zadeklarowaną kwotę pieniędzy zebraną w związku 30. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lipniku pomimo typowo zimowej aury odbył się pod znakiem tanecznej zabawy. W tym roku z Wielką Orkiestrą graliśmy dla okulistyki dziecięcej – Przejrzyj na oczy. Jest to hasło, które zwraca szczególną uwagę na problemy ze wzrokiem u najmłodszych. Dzięki wparciu „dobrych serc” możliwa stanie się wczesna diagnostyka i specjalistyczna pomoc w problemach ze wzrokiem.

W niedzielne popołudnie 30 stycznia rozbrzmiał hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przy jego dźwiękach w lipnickim amfiteatrze rozpoczęła się wesoła zabawa. Oficjalnego otwarcia 30. Finału w Lipniku dokonali: wójt gminy Lipnik, Andrzej Grządziel, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku, Sebastian Szymański oraz pracownik GOKu, a zarazem szef Sztabu Lipnik, Adam Barański.

Część artystyczna rozpoczęła się programem Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie, w którym wystąpili: Karolina Szemraj – Radość najpiękniejszych lat, Klaudia Moskal – Ale jazz, Amelia Trytko – I will survive, Konrad Góra zagrał na pianinie utwór – Oda do radości. W piosence Don’t speak wystąpiła uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipniku, Oliwia Jalowska.

Następnie na scenie w „Muzycznym karnawale 2022” wystąpili uczniowie Szkoły podstawowej im. Romana Koseły we Włostowie. Uczennice klasy VIII zaprezentowały autorski układ choreograficzny do utworu Timber – Pitbull. Klasa VII przeniosła nas do gorącej Hiszpanii, w której również grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Młodzi artyści wykonali układy choreograficzne do utworów: Chocollate, Makarena, a żywiołową Sofia wykonał „Alvaro Soler”. Kolejnym tańcem, wykonanym przez wszystkich wolontariuszy, członków sztabu i zgromadzoną publiczność była belgijka. Ten taniec rozgrzał wszystkich w wietrzne zimowe popołudnie i stał się idealnym wstępem do kolejnego punktu programu. Marcelina Furtak poprowadziła bardzo wesoły program animacji dla młodzieży i dorosłych. W stworzonym Algorytmie Dobrej Zabawy nie zabrakło wielu konkursów, zabaw, skręcanych balonów, tańców animacyjnych, czy też przeciągania liny z druhami z OSP Lipnik.

W tym samym czasie Koło Gospodyń Wiejskich Z Kaczyc i Koło Gospodyń Wiejskich „Nasz Usarzów” przygotowało w sali konferencyjnej słodki poczęstunek dla uczestników 30. Finału WOŚP w Lipniku. Na stołach znalazło się wiele przepysznych ciast i ciasteczek. Była kawa i herbata, a także gulasz.

Na scenie amfiteatru część muzyczno-taneczna i oprawę całej imprezy poprowadził DJ QUBUŚ – Jakub Zieliński., który umilił wszystkim czas oczekiwania na jeden z głównym punktów programu, czyli licytacje gadżetów.

Wśród wylicytowanych przedmiotów można było znaleźć gadżety przekazane przez Fundację WOŚP, kosmetyki, vouchery, obrazy, gadżety przygotowane przez wolontariuszy, zestawy upominkowe od darczyńców oraz koszulki piłkarskie z autografami. Cenną rzeczą okazała się złota puszka kolekcjonerska, jaka została specjalnie przygotowana na jubileuszowy 30. Finał Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najcenniejszym wylicytowanym przedmiotem za sumę 200zł stał się obraz – Anioł wykonany przez Beatę Dzik – pracownika GOK Włostów.

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lipniku zakończył się kolorowym światełkiem do nieba, którego sponsorami byli Aneta i Krzysztof Stawiarz

Szkoły dla WOŚP

W dniach 13, 14 stycznia w ramach współpracy i współorganizacji 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lipniku w Szkole Podstawowej im. Romana Koseły we Włostowie i Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipniku odbyły się szkolne kiermasze na rzecz 30. Finału WOŚP. Cała społeczność szkolna została najpierw zaangażowana  w zbiórkę: książek, puzzli, gier, maskotek itp. przedmiotów, które później były sprzedawane podczas kiermaszu przez wolontariuszy i ich opiekunów. Ostatecznie udało się uzbierać imponujące  kwoty : w szkole w Lipniku 4726zł i w szkole we Włostowie 4032zł.

W szkole we Włostowie 14 stycznia odbył się dodatkowo "Muzyczny karnawał 2022". W czasie "Muzycznego karnawału 2022" najważniejszym wydarzeniem były występy artystyczne dzieci i młodzieży szkolnej, których zwycięzcy wystąpili na scenie w czasie trwania 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lipniku .

W przygotowanym programie artystycznym można było zobaczyć: prezentacja stylów bajkowych przedszkolaków i prezentacje klas pod nazwą - "Światowe przeboje", w których każda klasa reprezentowała jeden kraj świata, w którym gra Wielka Orkiestra

Świątecznej Pomocy.