GOK we Włostowie i CK w Lipniku na drodze do nowoczesnych technologii

\"GOK we Włostowie i CK w Lipniku na drodze do nowoczesnych technologii\"

Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie od prawie 40 lat zajmuje się działalnością

kulturalną na terenie gminy Lipnik. Jest organizatorem wielu wyjątkowych i cyklicznych imprez plenerowych i wydarzeń kulturalnych. Każda forma obcowania z kulturą jest doskonałą okazją do integracji społecznych i międzypokoleniowych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnego społeczeństwa i wciąż wzrastających standardów prezentacji kultury, zostało podjęte działanie mające na celu doposażenie gminnej instytucji kultury. Wyposażenie będzie obejmuje m.in. sprzęt elektroniczny w tym komputerowy oraz multimedialny, a także wyposażenie sceniczne. Wszystko jest możliwe dzięki programowi: Infrastruktura Domów Kultury 2023. Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie realizuje projekt, który „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”, nazwa własna zadania: „GOK we Włostowie i CK w Lipniku na drodze do nowoczesnych technologii”. Wartość projektu wynosi: 153 330,00 zł – 80% stanowią środki dofinansowania. Dzięki dofinansowaniu, będziemy mogli sprawniej pracować, co w znaczący sposób wpłynie na wyławianie nowych talentów i rozwój artystyczny dzieci i młodzieży uczestniczących już w naszych zajęciach. – Sebastian Szymański, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku.