80 LECIE OSP SŁABUSZEWICE

W niedzielę 11 maja w Gminie Lipnik odbyła się uroczystość 80-lecia OSP w Słabuszewicach. Wydarzenie rozpoczęła Msza św. polowa w intencji strażaków i parafian. Po czym zebranych powitał Prezes Zarządu Gminnego ZOSP Stanisław Mazur, a po nim prezes OSP Słabuszewice dh Paweł Kokosa przedstawił dzieje swojej jednostki.  Podziękowania i życzenia przekazali strażakom wicemarszałek Kazimierz Kotowski, poseł Mirosław Pawlak, radny Sejmiku Wojewódzkiego Wojciech Borzęcki, wójt Gminy Lipnik Józef Bulira oraz przewodniczący Rady Gminy Stanisław Mazur.

Następnie uczestnicy obchodów – strażacy z OSP Słabuszewice, reprezentacje z jednostek OSP  z gminy Lipnik, zostali odznaczeni medalami i wyróżnieniami.

W drugiej części obchodów święta strażaków przyszła kolej na program artystyczny przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku. Jako pierwszy  wystąpił zespół folklorystyczny Świętokrzyskie Uśmiechy, prezentując folklor regionu świętokrzyskiego. Następnie na scenie zaprezentował się młodzieżowy zespół grający muzykę rozrywkową Fair Play. W repertuarze zespołu pojawiły się takie utwory jak: „Lubię Twoje włosy”, „HI-FI”, „Rysa na szkle”, „Taka historia”, „Wiosna”. Później zaprezentowali się młodzi wokaliści. Na scenie pojawili się: Aleksandra Michałowska, w utworze „ Gdzie ci mężczyźni”, „Boskie Buenos”, Aleksandra Wolska – „Cykady na Cykladach”, Marta Michalska – „Małgośka”, Łukasz Leśko – „Zanim pójdę”,  Klaudia Kaptur – „Płonie stodoła”,  Julia Dzik – „Czerwone korale”,  Magdalena Stępień – „Skyfall”.

Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem Prestige z Jagnina. W składzie: Agnieszka Kawalec, Robert Piotrowski, Andrzej Partyka, Mariusz Korona, Jacek Podsiadły.