Andrzejki dla dzieci we Włostowie

Andrzejki -  jedyna taka noc w roku, kiedy świat realny otacza się magią.

Andrzejki są niezwykłą okazją do dobrej zabawy, wywodzącej się z dawnych tradycji i obrzędów ludowych. I tak właśnie 28 listopada  2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury we Włostowie odbyła się zabawa andrzejkowa. O godzinie 16:00, wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Przy dźwiękach znanych i lubianych przebojów dzieci tańczyły razem z rodzicami i pracownikami Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie. Nie zabrakło także ciekawych wróżb i zabaw, w których dzieci chętnie brały udział. Dzięki wróżbom m.in. kolorowe klucze, wróżba z monetą , czy już tradycyjne lanie wosku przez klucz, każdy mógł poznać swoją przyszłość. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Na zabawie andrzejkowej pojawił się wcześniej zapowiedziany niezwykły gość. Była to Biała Dama, którą dzieci przyjęły z ogromnym entuzjazmem i zaprosiły do wspólnej zabawy. Później każde z dzieci zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie z Białą Damą. Mimo odrobiny strachu, śmiechom, tańcom i zabawie nie było końca. W taki oto sposób w miłej atmosferze dzieci podziękowały za wspólną zabawę.