Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku

Jesteś tutaj: | |

Kalendarium

«

Maj 2024

»
NdPnWtŚrCzwPtSob
     1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Film promocyjny

Narodowe Centrum Kultury
Projekt - tablica
 Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Losowe zdjęcie

Dożynki Gminne

Dożynki Gminne

Uroczystość dożynkowa rozpoczęła się Mszą Świętą w kaplicy w Lipniku.

W prowadzonym przez orkiestrę korowodzie wszyscy udali się na plac amfiteatru w Lipniku, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego starostowie dożynek, Justyna i Michał Wiśniewscy przekazali chleb dożynkowy gospodarzowi gminy, wójtowi Andrzejowi Grządzielowi, który podziękował wszystkim rolnikom za ich trud i poświęcenie.

Głos zabrali także zaproszeni goście, m.in. Poseł na Sejm RP, Marek Kwitek, wicestarosta powiatu opatowskiego Małgorzata Jalowska oraz w imieniu Poseł na Sejm RP, Anny Krupki, Artur Lis, kierownik KOWR, Jacek Toś, radny Rady Miasta Sandomierz, Krzysztof Szatan oraz dyrektor Rejonu Energetycznego Staszów, Jarosław Borowiec.

W dalszej części konferansjer, Marcin Janaszek przedstawiał kolejne grupy wieńcowe z: „Dolina Opatówki” (KGW Dolina Opatówki zrzeszające kilka wsi z terenu gminy), Gołębiów, Kaczyce, Kurów, Leszczków, Lipnik, Łownica, Międzygórz, Słabuszewice, Słoptów, Sternalice, Ublinek, Usarzów, Włostów i Zachoinie.

Na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć oczywiście Kół Gospodyń Wiejskich w kolejności: Łownica, Kurów, Lipnik, Kaczyce, Sternalice, Gołębiów, Włostów, Nasz Usarzów, Zachoinie, Słabuszewice, Dolina Opatówki, Międzygórz. Każde z kół przygotowało wiele regionalnych pyszności.

Swoje stoiska mieli również: mistrz kowalstwa Tadeusz Żurek, Gminna Biblioteka Publiczna w Lipniku, Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Opatowie, Punkt Czyste Powietrze Urzędu Gminy w Lipniku oraz stanowiska z płodami rolnymi Anny Drypy, Piotra Laska i Marianny Bednarz, która zaprezentowała także swoje wyroby rękodzielnicze.

Dzieci mogły oddać się za to znakomitej zabawie na dmuchańcach.

Program artystyczny rozpoczął się od występu zespołu folklorystycznego Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie, „Świętokrzyskie Uśmiechy” wraz z grupą teatralną. Repertuar zespołu były bardzo wymowny, pt.: „Świętokrzyski jarmark poetycki”. W skład zespołu weszli: Sara Gaweł, Marysia Nowosielska, Aniela Poręba, Zuzia Piątek, Karol Nowosielski, Olivier Zimnicki oraz Olaf Godek. Instruktorem zajęć teatralnych grupy teatralnej jest Elżbieta Baran.

Następnie na scenie wystąpiły wokalistki z GOKu, Klaudia Moskal z utworem pt. „Ale jazz” oraz Sara Gaweł z piosenką „A ja wolę moją mamę”

W ostatniej części programu GOKu wystąpił zespół wokalno-instrumentalny. Na gitarze zagrała Natalia Sucharska oraz Sebastian Szymański – dyrektor GOKu oraz akompaniator i instruktor muzyczny zespołów w GOKu. Swoim wokalnym talentem uraczyli nas: Marysia Nowosielska, Sara Gaweł, Larysa Kwiecień, Olivier Zimnicki i Karol Nowosielski, zaśpiewali m.in.: „Iść w stronę słońca”, czy też „Bieszczadzki trakt”.

Po występach młodzieży swoje umiejętności zaprezentował Klub Senior + w Kurowie, był to pełen charyzmy występ. Nie zabrakło utworów dożynkowych, jak i „Pieśni seniorów”.

Kolejną atrakcją wieczoru był występ z zespołu muzycznego DRIMS. Pięcioro umuzykalnionych i utalentowanych osobowości, słowem gwiazdozbiór. Bawili publiczność przez kolejne godziny, a plac amfiteatru niczym parkiet „pękał w szwach”.

Następnie na scenę wkroczyła jedna z gwiazd wieczoru, MiłyPan. Rozgrzał naszą publiczność do czerwoności bawiąc przy swoich najlepszych utworach. Jego muzyka nie pozwalała nikomu stać w miejscu.

W końcu nadszedł czas na długo wyczekiwaną niespodziankę – pokaz sztucznych ogni. Kilkuminutowy pokaz był popisem wszystkich kolorów tęczy na nocnym rozgwieżdżonym niebie.

Nie zwalniając tępa na scenie zagościła kolejna gwiazda wieczoru - Kordian wraz z zespołem, który gra muzykę folkową i nie tylko. Publiczność również nie pozwalała sobie na chwilę wytchnienia skacząc i śpiewając w rytm swoich ulubionych utworów.

Po dłuższej przerwie na scenie ponownie pojawił się zespół DRIMS, który dostarczał wrażeń aż do końca imprezy.Copyright © 2014. All Rights Reserved.
Projekt i wykonanie Agencja Reklamowa Gama