Śniadanie Wielkanocne Gminy Lipnik

1 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lipniku odbyło się pierwsze Śniadanie Wielkanocne gminy Lipnik, w którym mieszkańcy gminy i zaproszeni goście.

Na wstępie wójt Andrzej Grządziel powitał wszystkich gości i złożył wszystkim życzenia. Do życzeń przyłączył się też poseł Marek Kwitek, a ksiądz Paweł Goliński pobłogosławił potrawy.

Uroczystość była połączona z programem artystycznym dzieci i młodzieży z Gminnego Ośrodka Kultury, w którym w słowno-muzycznym repertuarze zaprezentowali się:

„TATO ARKA NOEGO” - Sara Gaweł

„Pascha”, „Rozważania Męki Pańskiej”– Zuzanna Piątek

„Pieśń o Męce Pańskiej” – Natalia Beraś

„Spowiedź Grzesznika” – Anna Moskal

„GOLGOTO” - Oliwia Jalowska

„ZMARTWYCHWSTAŁ PAN I ŻYJE DZIŚ - Sara Gaweł, Joanna Jeż, Klaudia Moskal

Wykonano również: „Tak mnie skrusz tak mnie złam” i „Nic nie musisz mówić nic”

WOKALIŚCI:

- Klaudia Jalowska

- Cezary Szymczak

- Sara Gaweł

- Marysia Nowosielska

- Larysa Kwiecień

- Joanna Jeż

- Klaudia Moskal

- Oliwia Jalowska

GITARA:

- Natalia Sucharska

PIANINO:

- Sebastian Szymański – dyrektor GOK Włostów

Po części artystycznej przyszedł czas rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą palmę wielkanocną, pisankę współczesną, pisankę tradycyjną i konkurs na kulinarny na żurek.

W konkursie kulinarnym wystartowało 12 żurków, a komisja w składzie: wójt gminy Lipnik, Andrzej Grządziel, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipniku, Danuta Polit, wicedyrektor ZSP Lipnik, Monika Wesołowska oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku, Sebastian Szymański przyznali wszystkim pierwsze miejsce. W konkursie rękodzielniczym na palmę wielkanocną I miejsce zajęła palma KGW Kaczyce, II KGW Włostów, a III przypadło KGW „Dolina Opatówki”.

W konkursie na pisankę tradycyjną wygrało: KGW „Nasz Usarzów” , II miejsce zajęło KGW Włostów, III KGW Gołębiów.

Podobnie podium wyglądało w konkursie na najładniejszą pisankę współczesną: I miejsce KGW Nasz Usarzów, II KGW Gołębiów, a III KGW Włostów.

Dalsza część uroczystości przebiegała w rodzinnej atmosferze ciepła i życzliwości przy stołach pełnych świątecznych dekoracji i potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i Klub Senior + w Kurowie.