Gminny Ośrodek Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku

Kalendarium

«

Październik 2019

»
NdPnWtŚrCzwPtSob
   12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031    

Film promocyjny

Losowe zdjęcie

Śpiewam mojej Ojczyźnie

Śpiewam mojej Ojczyźnie

16 czerwca 2019 r. o godz.17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury we Włostowie odbył się I Diecezjalny Konkurs Pieśni Patriotycznej "Śpiewam mojej Ojczyźnie" Włostów 2019.

Po raz pierwszy Diecezja Sandomierska przystąpiła to tak prestiżowego konkursu pieśni patriotycznej, której zwycięzca, reprezentuje diecezję na Krajowym Konkursie Pieśni Patriotycznej na Zamku Królewskim w Warszawie.

            Organizatorem Diecezjalnego Konkursu Pieśni Patriotycznej „Śpiewam mojej Ojczyźnie” był Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Sandomierskiej, którego zarząd w osobie V-ce prezesa Barbary Brzeskiej nawiązał współpracę z Gminnym Ośrodkiem Kultury we Włostowie.

Do konkursu zgłoszonych zostało dziewiętnastu wykonawców z całej diecezji. Swoich artystów miały Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej z: Chodkowa Nowego, Modliborzyc, dwóch solistów z Klimontowa, trzy solistki z Chmielowa, z Ruszkowa, pięciu solistów z Włostowa, dwie osoby z Opatowa parafia św. Marcina, z Opatowa parafia OO. Bernardynów oraz zespół „Anielskie grajki” z Jadach i chór dziecięcy z Gierczyc.

 W jury konkursu zasiedli: przewodnicząca - Martyna Puszka-Maziarz, sekretarz - Sebastian Szymański, Robert Wiórkiewicz i prezes DIAK Andrzej Darowski.      

            Po długich naradach jury wybrało zwycięzcę. Konkurs wygrała Aleksandra Tworek z Opatowa i tym zakwalifikowała się do Krajowego Konkursu Pieśni Patriotycznej organizowanego przez Krajowy Instytut Akcji Katolickiej, który odbędzie się jesienią w Zamku Królewskim w Warszawie pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej.                 

 Na koniec zostały złożone podziękowania: koordynatorowi konkursu Annie Pobrotyn z POAK z Gierczyc, organizatorom: Barbarze Brzeskiej w-ce prezes DIAK z oddziału we Włostowie z ks. Pawłem Golińskim i Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie i Centrum Kształcenia w Lipniku oraz sponsorom nagród Wojewodzie Świętokrzyskiemu Agacie Wojtyszek i Wydawnictwu Diecezjalnemu.  

Kilka słów refleksji i talentu młodych osób wygłosił ks Artur Barański diecezjalny Asystent Kościelny, a także proboszcz parafii Włostów ks Paweł Goliński.

Konkurs zakończył się wspólną modlitwą i słodkim poczęstunkiem.Copyright © 2014. All Rights Reserved.
Projekt i wykonanie igama.pl