Święto Konstytucji 3 maja

Pod Pomnikiem Czynu Legionowego 3 maja odbyły się gminne uroczystości Święta Konstytucji 3 maja poprzedzone Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kaplicy w Lipniku. Oddając hołd wszystkim poległym za ojczyznę delegacje: Urzędu Gminy w Lipniku Starostwa powiatowego w Opatowie, Radnych Rady Gminy w Lipniku, Delegacja przedstawicieli jednostek OSP, Szkoły Podstawowej im. Romana Koseły we Włostowie, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipniku, Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie zostały złożone kwiaty przy pomniku ppłk. Antoniego Jabłońskiego.

Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego i przemówieniach okolicznościowych przyszedł czas na część artystyczną w wykonaniu młodzieży z GOK &CK oraz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Lipnika

Wykonano utwory: „Witaj majowa jutrzenko”, „Rota”, „Jest takie miejsce”, "Marsz marsz Polonia", w których wystąpili: Sara Gaweł, Klaudia Jalowska, Joanna Jeż, Larysa Kwiecień, Marysia Nowosielska, Klaudia Moskal, Hania Orłowska, Cezary Szymczak, gitara – Natalia Sucharska oraz uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipniku, którzy na zakończenie wykonali taniec z szarfami.