Turniej w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lipnik

Sportowe zakończenie wakacji

27 sierpnia na Stadionie Sportowym we Włostowie na zakończenie wakacji odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lipnik, który stał się już sportową tradycją na terenie gminy. Turniej przeznaczony był dla dwóch grup wiekowych, pierwsza to roczniki 2005 – 2009, druga to roczniki 2010 – 2012. W pierwszej kategorii wzięło udział osiem drużyn, natomiast w drugiej trzy młodzieżowe drużyny piłkarskie.

Dla wielu młodszych zawodników było to niezwykłe przeżycie, niektórzy po raz pierwszy brali udział w turnieju piłkarskim. Ich determinacja, reprezentowanie własnego zespołu i chęć sportowej rywalizacji szybko wzięły górę nad pojawiającym się zdenerwowaniem.

Warto dodać, że rangę turnieju przyniósł patronat Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej w Kielcach i ŚZPN Podokręg Sandomierz

Także wójt Gminy Lipnik, Andrzej Grządziel wraz z Prezesem LZS Cukrownik Włostów, Anną Jaworską nie ukrywali zadowolenia otwierając Turniej Piłkarski i witając bardzo licznie przybyłych zawodników.

„Niech wygra najlepszy” – po tych słowach Prezesa Cukrownika na boisku rozbrzmiał pierwszy gwizdek.

Pierwszy rozegrany mecz przyniósł istny festiwal bramek. W obu grupach wiekowych w pierwszym meczu padło aż po 7 goli.

Już po godzinie poznaliśmy klasyfikację na podium roczników 2010 – 2012.

Finał rozegrany między drużyną Bomba Włostów i Cukrownik 2137 w wyznaczonym czasie zakończył się remisem 1:1. O zwycięstwie przesądziły rzuty karne, w których 3:2 wygrała drużyna Bomba Włostów. Trzecie miejsce zajęła drużyna Diabełki Włostów.

W starszej grupie wiekowej w tym samym czasie trwały rozgrywki grupowe.

W grupie A znalazły się: Los Opatos, PKS Perła Lipnik, Kunica Piotrów i Śtywny Skład, natomiast w grupie B: Drewno Daromin, GKS Wojciechowice, Rozrusznik Janowice, Cukrownik Włostów.

Z każdej grupy do dalszej fazy wyszło po 2 drużyny, które ze względu na zgromadzoną liczbę punktów rozegrały mecze finałowe.

W meczu o trzecie miejsce między zespołami Śtywny Skład i Drewno Daromin wynikiem 2:1 zwyciężyła drużyna Śtywny Skład.

Mecz finałowy przyniósł jeszcze więcej emocji, gdyż do ostatnich minut mimo wielu padających strzałów w światło bramki nie padł żaden gol. Dopiero trafienie Marcina Janika dało upragnione zwycięstwo drużynie Los Opatos. Miejsce drugie zajęła drużyna Rozrusznika Janowice.

Uroczystego wręczenia pucharów, statuetek i dyplomów dokonali: wójt Gminy Lipnik, Andrzej Grządziel, członek zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Podokręg Sandomierz, Ryszard Szymański oraz Prezes LZS Cukrownik Włostów, Anna Jaworska.

Oprócz nagród dla najlepszych drużyn przyznano nagrody indywidualne.

W grupie młodszej tytuł „Najlepszy strzelec” otrzymał Jan Placha reprezentujący drużynę Bomba Włostów. Tytuł „Najlepszy bramkarz” trafił do Jakuba Brzozowskiego z tego samego zespołu.

Wśród starszych zawodników najlepszym strzelcem z aż ośmioma trafieniami został Mateusz Szafraniec z drużyny Rozrusznik Janowice, a bramkarzem, który stracił jedynie dwie bramki został Krystian Masternak reprezentujący Śtywny Skład.

Turniej zakończył się wspólnym zdjęciem i grillem dla wszystkich zawodników.

Anna Jaworska – Prezes LZS Cukrownik Włostów – bardzo cieszę się, ze tak wiele drużyn zgłosiło się do naszego turnieju, który organizujemy od bardzo wielu lat. Jest to również uznanie naszej pracy i zaangażowania w promowanie sportu, zdrowej rywalizacji i przede wszystkim piłki nożnej. Dziękuję sędziom piłkarskim: Tomaszowi Szmucowi i Radosławowi Jachowskiemu za sprawiedliwy arbitraż i wytrwałość na boisku. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu organizacji turnieju, a przede wszystkim władzom i pracownikom Urzędu Gminy w Lipniku, Świętokrzyskiemu Związkowi Piłki Nożnej w Kielcach i Podokręgowi Sandomierz, Gminnemu Ośrodkowi Kultury we Włostowie i całemu klubowi LZS Cukrownik Włostów.

Marcin Janik – kapitan Los Opatos – W imieniu całej drużyny chciałbym bardzo podziękować za możliwość wzięcia udziału w turnieju o Puchar Wójta Gminy Lipnik. Turniej był bardzo dobrze zorganizowany, a do tego poziom sportowy był naprawdę wysoki. Tym bardziej więc cieszymy się z naszej wygranej i z tego, że udało nam się dojść do finału bez żadnej porażki, a w nim zwyciężyć z równie mocną drużyną jaką jest Rozrusznik Janowice. Mamy nadzieję, że zobaczymy się także w przyszłym roku i towarzyszyć nam będą równie duże sportowe emocje.

Skład drużyny Los Opatos: Marcin Janik ©, Maciej Bator, Mateusz Mator, Igor Kadela, Filip Stanisławski, Kacper Gawryś, Olaf Kwiatek, Antoni Kaptur, Jakub Dulny i Michał Orłowski.